fbpx

שאלות ותשובות בנושא עורך דין מיסים ורישיון קבלן כח אדם

  • ע״י:עו"ד ליאב מלמד (חשבונאי)

שאלות ותשובות בנושא עורך דין מיסים ורישיון קבלן כח אדם:

מה זה עורך דין מיסים?

עורך דין מיסים הוא עורך דין שמתמחה בכל מה שקשור למיסים בישראל. הן בדברים קלים כגון תיאום מס לעצמאים, החזר מס לעצמאים (שעברו שינויים בהיקף או מקום עבודתם במהלך השנה). עזרה ותיווך בין נישום שהסתבך מול מס הכנסה, עזרה בקבלת הטבות והנחות על מס רכישה ומס שבח, ומיסים נוספים שעולים עשרות ומאות אלפי שקלים. וכמובן, לווי בעת חקירה של רשות המיסים על עברות מס, ייצוג בבית המשפט וכל הכרוך בזה.עורך דין מיסים

האם ע”ד מיסים הוא עורך דין לכל דבר?

בוודאי, עורך דין מיסים הוא עורך דין לכל דבר, גם הוא עבר לימודי משפטים למשך שלוש שנים וחצי באונברסיטה או באחת המכללות. לאחר מכן עבר עוד שנה של התנסות במשרד עורכי דין, ולבסוף עבר בהצלחה את בחינות הלשכה, של לשכת עורכי הדין בישראל. עורך דין מיסים פשוט בחר להתמחות בתחום זה של מיסים, שהוא תחום מעניין מאד שניתן להגיש בו הרבה עזרה לסוגי אנשים רבים.

איך לבחור עורך דין מיסים?

כדי לבחור עו”ד מיסים, עליך לחפש דבר ראשון המלצות מחברים או מישהו שאי פעם היה צריך לסיוע של עורך דין מיסים. כמו כן ניתן לפנות לחבר או קרוב שהוא עורך דין בעצמו, ולשאול אותו האם הוא מכיר מקרוב עו”ד מיסים מומלץ.

לאחר ההמלצות, צריך לשים לב שמדובר על עורך דין מנוסה, שהוא כבר כמה שנים טובות בתחום, ויש מאחורי רקורד של עשרות תיקים כאלו בנושאים שבהם אתה צריך אותו. עו”ד שהתמחה בייצוג פשעי העלמות מס בלבד, לא תמיד יוכל לעשות החזרי מס לעצמאים בסבלנות הנדרשת, וכן הלאה.

עורך דין המיסים שתבחר לקחת צריך להיות מישהו שיהיה לך נעים איתו, שתוכל לסמוך עליו, בהחלטות קשות שנוגעות להרבה מאד כסף ולעיתים אף בפלילים. עדיף שיהיה קרוב למקום מגוריך או עבודתך, כדי שתוכל לפנות אליו במהירות ולהיפגש איתו מתי שתצטרך, מבלי לדחות את זה לזמנים מאוחרים יותר.

עו"ד מיסים

 

מה המחיר של עורך דין מיסים?

כמובן שככל שעורך דין המיסים הוא יותר מנוסה ומיומן ועסוק, כך העלות שלו תעלה. חשוב מאד שאתם תדעו באיזה סכום מדובר בתביעה (כלומר כמה כסף אתם עלולים להפסיד אם לא תקחו את העורך דין), ולאחר מכן לסגור מראש עם עורך הדין על גובה התשלום כדי שלא יהיהו הפתעות בדרך, ניתן גם לסגור על אחוזים ברווחים במשפט, מה שיכול להמריץ את עורך הדין שלכם לעבוד קשה יותר…

מה זה קבלן כח אדם או קבלן שירות?

תארו לכם חברת הייטק שעוסקת בייצור שביבים למכונות גילוח, המשרדים של החברה נמצאים בראשון לציון, ומועסקים בהם 30 עובדים, כולם אנשי הייטק. המנהל מבין שהוא צריך מישהו שינקה לו את המשרד, אז הוא פונה לקבל כח אדם ומבקש פועל, הקבל מביא למנהל החברה “כח אדם” כלומר אדם שהוא מעסיק בתחום הניקיון, ומעתה מנהל החברה הוא זה שייתן את ההוראות לאותו עובד ניקיון, מה וכמה לנקות. יש מקרה אחר, שבו מנהל החברה לא רוצה להתעסק עם עובדי נקיון, הוא בסך הכל צריך שיהיה לו נקי במשרד, אז הוא מתקשר לקבלן שירות, ומבקש שירותי נקיון. קבלן השירות הוא זה שאחראי לתת שירות של ניקיון לכל המשרד, ורק הוא זה שמתעסק ומפקח על עובדי הניקיון שנמצאים בשטח.

כיצד מקבלים רישיון להיות קבלן כח אדם או קבלן שירות?רישיון קבלן כח אדם

על פי חוק, כדי שאדם יוכל להפוך להיות קבלן כח אדם, עליו להגיש טפסים הכרחיים ובעצם להוכיח שהוא יכול לעסוק במקצוע זה כמו שצריך. ישנם כמה תנאים המוגדרים בחוק, שרק מי שעומד בהם רשאי להיות קבלן כח אדם או קבלן שירות, כשבעצם על ידי כך המדינה מנסה לשמור על העובדים הזוטרים שלא יגיעו למצבים קשים כשימצאו את עצמם נותנים בטחונם באדם שאי אפשר לסמוך עליו:

  • המבקש צריך להוכיח שיש לו ניסיון בניהול כח אדם.
  • המבקש צריך להמציא ערבות בנקאית, או ערובה מתאימה חילופית להתחייבויות שלו כלפי עובדיו.
  • עבר נקי, למשך 5 שנים מעבירות שיש עמהם קלון או הרשאות הנוגעות לנושא.

עורך דין מיסים יכול לנהל את הבקשה בצורה מהירה ויעילה ולהביא את אישור הבקשה בצורה מהירה ככל האפשר.

–  אין באמור לעיל כדי למצות את מגוון הסוגיות העולות בכל מקרה ומקרה, ואנו ממליצים לא להסתפק באמור, ובכל מקרה להסתייע בייעוץ משפטי –

 

לחץ כאן לייעוץ ראשוני חינם

קטגוריות: דיני מיסים, כללי
התקשרו עכשיו
התחליו שיחת וואטסאפ
1
שלום
הודע לנו בבקשה איך נוכל לעזור
Powered by