fbpx

עורך דין מיסים

עורך דין מיסים

 לא פעם התקשורת מבשרת על עבירות מיסים אשר גורמות לאנשים להיות מעורבים בהליכים פליליים. על פי החוק בישראל, כל אדם חייב לדווח על ההכנסות שלו לרשות המיסים וכל אי דיווח יכול להוות עבירה פלילית אשר דורשת התערבות של עורך דין מיסים.

תשלום המיסים היא חובה אשר חלה על כל אזרח החי במדינה. אך ישנם מקרים בהם לאזרח מגיע לקבל החזר מס אשר שולמו ביתר לרשות המיסים – במצבים אלה חשוב להיוועץ בשירותי עורך דין מיסים.

מי הוא עורך דין מיסים?עו"ד מיסים

עורך דין מיסים הינו איש מקצוע אשר למד משפטים והתמחה בחוק המיסים. עורך דין מעין זה בקיא בכלל הפסיקות השונות בנושא מיסים והוא יכול לייצג נחקרים, חשודים ונאשמים בכל תיק העוסק בתחום המיסים כגון: תיקים הנוגעים להלבנת הון, תיקים הנוגעים לעבירות מס הכנסה וכן תיקים הנוגעים לעבירות מע”מ, עבירות צווארון לבן, עבירות ניירות ערך ועוד.

עורך דין מיסים הוא עו”ד אשר מתעסק בתחום המיסים לרבות מס הכנסה, מס ערך מוסף, מס רכישה, מס שבח, מכס ועוד… כלומר, ישנם סוגי מיסים שונים אשר משלם האזרח, אשר במקרים מסוימים מגיעים לו כהחזר – לצורך גילוי מקרים אלו כדאי להיוועץ בעורך דין לענייני מיסים. עורך הדין עוזר ללקוח להשיב בחזרה את המיסים אשר שולמו ביתר או להימנע מתשלום מיסים בעתיד.

מה תפקידו של עורך דין מיסים?

 תפקידיו של עורך דין מיסים באים לידי ביטוי בכמה היבטים:

 1. ייעוץ במהלך חקירה- כל אדם אשר נעצר בגין עבירת מיסים, יכול ואף מומלץ לו ליצור קשר מידי עם עורך דין מיסים אשר ילווה אותו במהלך החקירה. לא פעם מופעל לחץ על האדם להודות במשהו שלא עשה ולא פעם האדם לא אומר את הדברים הנכונים במהלך חקירה. על כן, עורך דין מיסים מקצועי המלווה את האדם במהלך חקירה, יסייע לו בייעוץ אודות כלל הפעולות שכדאי שהאדם יבצע או לא יבצע במהלך החקירה.
 2. עורך דין מיסים עוסק בייצוג בהליך משפטי מול בית המשפט העוסק בעבירת מיסים כלשהי. ככל שעורך הדין מקצועי יותר ומנוסה יותר בתחום, כך הוא יצליח להגיע להסדר טיעון אשר יקל על עונשו של האדם העומד לדין ולא פעם אף להוציא את האדם ללא עונש כלל.
 3.  כאשר אתם יושבים אל מול חוקרי המיסים, חשוב לדעת שאתם יושבים מול גוף חוקר בעל סמכויות חקירה. על כן, כל מילה אשר אתם מוציאים מהפה לא במקום יכולה להיחשב לרעתכם. עורך דין מיסים יסייע לכם בהתנהלות מול כל הגורמים בחקירה ותביעה

באילו מקרים מטפל עורך דין למיסים?עורך דין מיסים

עו”ד דיני מיסים מטפל בכמה נושאים שונים בתחום המיסים והם כוללים:

תיאומי מס והחזרי מס לשכירים– מדובר על החזרי מס אשר מגיעים לעובדים שכירים, עקב תשלומי מיסים שיורדים להם במהלך עבודתם. במיוחד אם מדובר במקרים בהם עבד בשנה שוטפת אצל כמה מעסיקים או שלא הוכרו לו נקודות זיכוי וכו’.

פטורים ממס ערך מוסף– מדובר על פטורים בעסקאות שונות שבהם יש פטור מתשלום מע”מ כגון: השכרה למגורים לתקופה של שנה, הפקדת כספים מעוסק במוסד כספי, מתן הלוואה מעוסק למוסד כספי, מכירת מוצרים ועוד.

מס שבח ומס רכישה– מכירה או רכישת דירה כוללת לא מעט מיסים מיוחדים. עם ייעוץ ועזרה מעורך דין למיסים ניתן להימנע מתשלומים אלה, או להפחית מיסים אלו.

מס הכנסה – לעיתים פקיד השומה לא מקבל את השומה שהציג לו הנישום ולשם כך יש להיוועץ עם עו”ד מיסים על מנת להימנע מהגעה לכתלי בית המשפט.

למה חשוב שיהיה לנו עו”ד דין למיסים?

מאחר שכל אחד נתקל בחייו בתיאומי מס, פטורים ממס ערך מוסף, מס שבח ומס רכישה, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע על מנת לא לשלם מיסים ביתר, או אף להפחית את התשלום. עם עו”ד שמתמחה בנושא המיסים נוכל להיות בטוחים שאנו בידיים טובות ולא משלמים מיסים גבוהים לשווא.

עו”ד מלמד נותן מתמחה בייעוץ בתחום המיסוי, לרבות מס הכנסה, מס ערך מוסף, מיסוי מקרקעין, מיסוי יבוא וקניה, מסיי חברות ועוד. אנו כאן לרשותך בכל שאלה ובכל בעיה בה אתה נתקל.

 

באיזה תחומים מייצג עורך דין מיסים?

עורך דין מיסים עוסק בנושאים מגוונים הנכללים בקטגוריית עבירות מיסים ועל כן, הוא יכול להעניק לכם ייעוץ וייצוג במגוון נושאים כגון:

 1. מס הכנסה- כל מה שנוגע למיסוי יחידים, ערעורי מס, תכנוני מס ועוד.
 2. מיסוי עקיף- כל מה שקשור למיסוי מלכרים, מע”מ, מס רווח והפסד, חשבוניות פיקטיביות ועוד.
 3. גילוי מרצון
 4. משפט פלילי העוסק בתחום מיסוי לרבות הסדרי כופר
 5. ליטיגציה בפני בתי המשפט
 6. מיסוי הקשור לענף המקרקעין
 7. מיסוי הנוגע לתחום ההייטק
 8. מיסוי בינלאומי
 9. אישורי מס מקדמיים
 10. ייצוג בפני רשויות המס בכל נושא ובעיה.

אם אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין מיסים, חשוב מאוד שתבחרו אותו בצורה הטובה ביותר. יש לוודא כי מדובר בעורך דין מקצועי בתחומו, מוסמך ובעל ותק וניסיון לעסוק בכל תחומי המיסוי הרלוונטיים. חשוב לבחור בעורך דין בעל אחוזי הצלחה גבוהים בעיסוק בכל סוגייה הנוגעת לתחום המיסוי.

התקשרו עכשיו
התחליו שיחת וואטסאפ
1
שלום
הודע לנו בבקשה איך נוכל לעזור
Powered by