כל מי שרכש או מכר דירה יודע כי יאלץ לשלם מס הנקרא “מיסוי מקרקעין”. המס מחולק למס רכישה (לרוכש) ומס שבח (למוכר) . בטרם ביצוע עסקה במקרקעין כדאי להיוועץ בעו”ד המתמחה במיסוי מקרקעין. עם שירותי עו”ד המתמחה במיסוי מקרקעין תוכלו לבצע תכנון מס, לקבל ייעוץ מלא וכולל בתחום מיסוי מקרקעין, לקבל פתרונות ייחודיים ויצירתיים במקרים רבים לרבות במקרה של חלוקה בין יורשים, וכן להיוועץ בשירותי עו”ד לטיפול בעסקאות מורכבות.

מיהו עו”ד המתמחה במיסוי מקרקעין?

עורך דין המתמחה במיסוי מקרקעין יעזור לכם בהפחתת המיסוי עד ללא תשלומו עו ד מקרקעיןבמקרים מסוימים. כך שבין הייעוץ והייצוג של העו”ד תוכלו ליהנות משלל שירותים נוספים אשר כוללים: בדיקת בעלות, בדיקת מיסוי, היטל שבח, מס שבח ועוד.

לשם מה אנו צריכים עו”ד למיסוי מקרקעין?

כל מי שמתכנן למכור או לקנות דירה חשוב שייעזר בשירותי עו”ד מיסוי מקרקעין, וזאת מאחר שכל אחד משלם סכום אחר של מיסוי על הדירה, בהתאם ליום רכישת הדירה, עלות הדירה, עלות השיפוצים שנעשו בדירה וכו’. לכן על מנת לקבל את המיסוי המיטבי שעליך לשלם, וכן לטפל בכל בעיות מיסוי המקרקעין אשר נתקלים בהן בדרך מומלץ מאוד להיוועץ בשירותי עורך דין מומחה למקרקעין.

אילו נושאים מטפל עו”ד מיסוי מקרקעין?

עו”ד דין מומחה למקרקעין מטפל בנושאים הבאים:

בדיקת בעלות-  האם הדירה למכירה רשומה על שם המוכר? האם יש נסח טאבו? האם הדירה רשומה במנהל מקרקעי ישראל? ישנם מקרים בהם הדירה רשומה על שם הבעלים הקודם והרישום לא הושלם, לכן על המוכר להשלימו. או במקרים בהם מדובר על דירת ירושה, שלא התקבל צו ירושה או שהתקבל צו ירושה לא מתאים ולא נרשם בטאבו. ואף במקרים בהם הדירה רשומה בחברה  משכנת או רשות מקרקעי ישראל, וטרם נרשמה בטאבו.

בדיקת מיסוי- האם יש חבות בהיטל השבחה, או חבות בהיטל מס שבח. היטל ההשבחה משולם לרשות המקומית והמוכר נושא בהיטל. היטל ההשבחה הינו % מההשבחה. במקרים בהם ישנן זכויות בנייה נוספות, מחיר הדירה צריך להיות עם הזכויות הנוספות שלא נוצלו, ועל המוכר לדעת כי מחיר הנטו על הדירה יקטן לעשרות ומאות אלפי שקלים, בגלל רשלנות של אי בדיקה. רק עו”ד מיסוי מקרקעין יכול לתת הערכה נכונה ומדויקת לגבי חבות במיסוי, ומה גובה המיסוי. תכנון מס לא נכון, ישאיר את המוכר עם עשרות ומאות שקלים פחות ממה שרצה להשיג במכירה.

משרד עו”ד מלמד מומחה למיסוי ומקרקעין יעזור לכם לחשב מראש את סכום המס, לתת למוכר מידע אודות המיסים שעליו לשלם, וכן לייעץ ולייצג את הלקוח בכל הליך מיסוי מקרקעין עד קבלת הדירה.

 

מעוניינים לרכוש נכס? למכור או לקנות דירה להשקעה?

לא מעט יוצא לנו לדבר עם שכנים או מכרים שמתכננים לעבור או למכור דירה. עו ד לענייני מקרקעיןמפעם לפעם שאנחנו נקלעים לשיחות האלו על המעבר והמכירה אנחנו מבחינים באנשים שלא שמים לב לשינויים קטנטנים בחוזה שיכולים לשנות להם לגמרי את כל הסיפור. צר לנו שאי אפשר להקדים תרופה למכה לכל אותם אנשים שנפגעו מחוזים שלא נבדקו היטב טרם התבצעה העסקה אבל ניתן למנוע מקרים עתידיים דומים שעלולים לקרות.

חוק ברזל- לפני שחותמים על חוזה במיליוני שקלים חייבים להתייעץ עם עורך דין לענייני מקרקעין.

עו”ד מיסוי מקרקעין מתמחה בעצם במורכבות סביב העסקאות ופעולות נדל”ן שונות; מכירה, השכרה, בניה, קבוצות רכישה, רכישה בודדת, התנהלות מול קבלנים והרשימה בנושא עוד רחוקה מלהסתיים. עו”ד מיסוי מקרקעין עוזר לאנשים שלא מבינים יותר מדי בנושא מקרקעין לבצע עסקה חלקה ונקייה מטעויות ומיסוי גדול. ישנם פרטים קטנים מאד אליהם חשוב להתייחס בחוזה מול קבלן או בעל נכס ובדיוק כאן אנחנו נחלצים לעזרתכם.

חוץ מהסכמה בין הרוכש למוכר ישנה גם התנהלות מתמדת מול הרשויות הציבוריות ולפעמים גם מול שכנים בנכסים סמוכים. עורך דין לענייני מקרקעין מטפל בין היתר בעסקאות מכר, עסקאות קומבינציה, פינוי בינוי, היטלי השבחה, תמ”א 38, היתרי וליקויי בנייה וכו’.

ליאב מלמד עו”ד מיסוי מקרקעין- לעסקה חלקה יותר
מאחר ותחום המקרקעין נרחב מאד ומתפרש על שלל פונקציות, הייצוג בו דורש ידע רב ונסיון של שנים. בסופו של דבר, עסקת נדל”ן היא עסקה מאד משמעותית וגדולה בחייו של אדם ועל מנת לעבור את זה בצורה החלקה ביותר חשוב לבחור עו”ד מיסוי מקרקעין שיגרום לכם להגיע לסוף העסקה בצורה החלקה ביותר ולא חשוב מכך- יגרום לכם ליהנות מהדרך אליה.

ליאב מלמד, עורך דין המתמחה במיסוי מקרקעין יעזור לכם בהפחתת המיסוי עד ללא תשלומו במקרים מסוימים. כך שבין הייעוץ והייצוג של העו”ד תוכלו ליהנות משלל שירותים נוספים אשר כוללים: בדיקת בעלות, בדיקת מיסוי, היטל שבח, מס שבח ועוד.

לפרטים נוספים ויצירת קשר חייגו נייד: 050-6789898, פקס: 03-6565002